Kullanım Şartları

Lütfen sitemizi kullanmak için lütfen aşağıda ki  ‘Kullanım Şartları’ nı dikkatlice okuyunuz.

www.kopekci.com web sitesinin ziyaret edilmesi veya kullanılması halinde, işbu “Kullanım Koşullarının ‘’  tamamen okunduğu, içeriğinin tümüyle onay verildiği, kabul, beyan ve taahhüt edilir.

 

KOPEKCI.COM HİZMETLERİ

 

kopekci.com 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” uyarınca "Yer Sağlayıcı" konumunda olup, aynı kanunun 8.ve 9. Ayriyet ten ilgili diğer maddeleri uyarınca kendisine iletilen, yüklenen iş ve işlemleri yapmakla yükümlüdür. Ayrıca kopekci.com , “6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun” ve “Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik” uyarınca, “Aracı Hizmet Sağlayıcı” sıfatındadır.

kopekci.com, kullanıcıların web sitesi üzerinden gerçekleştireceği hizmet alımı veya canlı sahiplendirmesi işlemleri karşılığında üye veya satıcılar ile akdedilecek mesafeli satış sözleşmesinden ve diğer faaliyetlerden, sözleşmelerden, siparişlerden sorumlu değildir. Özetle, Kullanıcı ile üye veya satıcı arasındaki hukuki işlemler kopekci.com ’u bağlamaz. kopekci.com 6502 sayılı “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” kapsamında tanımlanan; satıcı veya üretici konumunda değildir.

 

‘’Aracı Hizmet Sağlayıcı’’ sıfatına haiz olan kopekci.com üyeler veya satıcılar tarafından sağlanan içerikleri (ilanlar, açıklamalar vs.) kontrol etmek, bu içerik ve içeriğe konu ürün, hizmet veya canlılarla ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Bu sebeple de içeriklerin gerçekliği, güvenliği, doğruluğu ve hukuka uygunluğu konusunda kullanıcılara veya 3. Kişilere bir garanti vermemektedir.

Satışa arz edilen ürün, hizmet veya canlı sahiplendirmeleri ile ilgili olarak; tedarik, teslim ve iade işlemlerinde her tür talep ve şikayetin tek muhatabı üye veya satıcıdır.

kopekci.com sitesi dahilinde forum, soru-cevap mesajlaşma hizmetleri sunmaktadır. Kullanıcıların ilanlara daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak üzere ilanların görüntülenmesine öncelik veren çeşitli tiplerde listeleme ve görüntülenme hizmetleri sunmaktadır.

KOPEKCI.COM  KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

Kullanıcılar tarafından kopekci.com’ a girilmiş bulunan (6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında koruma altında olan) bilgileri, sadece iletişim amacı ile kullanabilir. Bu bilgileri, başkaca bir amaçla kullanamaz, yayınlayamaz, dağıtamaz veya üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açamaz.

kopekci.com’ un kesintiye uğraması, güncellenmesi, bakıma girmesi, engellenmesi, kapatılması, siber saldırıya uğraması veya sair sebeplerle kopekci.com’ un geçici ve kalıcı olarak kullanılmaz hale gelmesi ya da beklediği faydayı elde edememesi gibi durumlarda, herhangi bir hak ve/veya alacak talebiyle kopekci.com’ a başvuramayacağını bildiğini peşinen kabul eder.

Kullanıcı kopekci.com’ un faaliyetlerini yavaşlatıcı veya engelleyici faaliyetlerde bulunmayacağını, olağandışı trafik veya bot göndermeyeceğini, kod parçacıkları veya virüs kullanmayacağını, hack girişiminde bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

kopekci.com kullanıcıların sistem üzerinde gerçekleştirdikleri işlemlere ilişkin kayıtları yasal süresi içinde kayıt altına almakta, saklamakta ve gizliliğini sağlamaktadır.

kopekci.com dilediği an herhangi bir sebep göstermeksizin tek taraflı olarak işbu "Kullanım Koşulları"nı değiştirebilir. İşbu "Kullanım Koşullarının’’ değişen hükümleri, kopekci.com da ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanarak, yürürlüğe girecektir. Kullanıcının tek taraflı beyanları ile işbu "Kullanım Koşulları" değiştirilemez.